Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

 

2012 YILI MALİ GENEL KURULUMUZ YAPILDI

        Simav Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Mali Kongresi yapıldı. Kongrede konuşan Marmara Bölge Birliği Başkan Vekili Murat ÖZKARAYURT, esnafın 10 yıllar öncesine göre kredi kullanımının 560 kat arttığını, 2012 sonunda Türkiye genelinde esnafların toplam 6 milyar 730 milyon lira kredi kullandığını belirtti.

       Kongreye Marmara Bölge Birlik Başkan Yardımcıları Murat Özkarayurt ve Enver ERDOĞAN, Kütahya Esnaf Odaları Birlik Başkanı İbrahim YİĞİT Marmara Bölge Müdürü Aziz Ereselli, bazı oda ve kooperatif başkanları ile kooperatif üyeleri katıldı.

      Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Divan heyetinin seçilmesiyle başlayan kongrede, Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2012 yılı çalışma raporunu , Denetim Kurulu raporu ve 2012 bilanço gelir ve giderleri okundu.Okunan raporların ardından yönetim , ve Denetim kurulları oy birliği ile ibra edildi.

        2012 yılı Çalışma, Denetleme Kurulu ve Hesap Raporlarının okunup kooperatif üyeleri tarafından ibra edilmelerinin ardından üyelere teşekkür eden Simav Esnaf ve Sanatkarlar, Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali AYDOĞAN  ise, "Gerek Yönetim Kurulu gerek denetleme kurulunun raporlarını dinlediniz. Akladınız, yani bizleri beraat ettiniz. Yönetim Kurulum adına teşekkürlerimizi arz ediyorum. Nice yıllarda, bu şekildeki hizmetlerin devamını temenni ediyorum" diye konuştu.

       Türkiye'de en iyi çalışan sivil toplum örgütü olduklarını ifade eden Mıurat ÖZKARAYURT , "Sadece faiz, kullanılan kredi meselesi değil, gerçekten TESKOMB olarak kurumsal bir güvenirlilik kazandık. Türkiye'de en iyi çalışan sivil toplum örgütü madalyasını aldık. Türkiye'de 32 tane Esnaf Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği var. Şuna inanmanızı istiyorum ki, bizim bölge birliğimiz gerek işbirliği içerisinde olduğumuz Halk Bankası nezdinde ve gerekse yine işbirliği içerisinde olduğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nezdinde, bölgemizin ayrı bir yeri ve önemi var. Bunu nereden anlıyoruz? Biz ne zaman para istediysek, kooperatifin kullandığı kredi bittiği zaman hemen hesabına geliyor. Bu da kooperatiflerimizin kredi satmakta ve geri dönüşlerde ki başarısından dolayıdır. Bugün İstanbul ile Bursa Bölgesini kıyaslamak mümkün değil. İstanbul'un nüfusunu, esnaf sayısını biliyorsunuz. Biz, İstanbul bölgesiyle aynı kooperatif sayısına sahibiz. İki bölgede de 40 kooperatif var. 2012 yılı sonu itibariyle İstanbul bölgesinden tam 127 milyon lira fazla kredi kullandırmışız. Bu başarı değil midir? Bu başarının dik alası. Dolayısıyla bu çalışmalarımız, birlik beraberliğimiz, esnafımızın borcuna olan sadakati, başarıyı kendiliğinden getiriyor" diye konuştu.

 
   
Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler