Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

Kütahya Simav’da, esnaf ve sanatkarlara 250 bin TL'ye kadar yatırım kredisi verilebildiği bildirildi

         Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan, TESKOM girişimi ve Halk Bankası aracılığı ile esnaf ve sanatkara kullandırılan yatırım kredilerinin 250 bin TL'ye kadar çıkarıldığını söyledi.

         Esnaf ve sanatkarlara daha önce verilen işletme kredisi miktarının 50 bin TL'ye kadar uygulanabildiğini hatırlatan Aydoğan, yeni düzenlenen kredi uygulamasıyla imalata yönelik esnaf ve sanatkarların makine teçhizat alımı, işyeri yenileme ve alımı ile şoför esnafının ticari araç alımlarında azami 250 bin TL'ye kadar yatırım kredisi verilmesi imkanı getirildiğini, böylece dar boğaza girmiş tüm üyelerin rahatlatılmış olduğunu belirtti.

         1 ile 5 yıl arası vadeli yeni kredinin, özellikle esnaf ve sanatkarların makine teçhizatlarını yenilemeleri ve işyeri alımları için yeni fırsat ve imkanlar sağladığını, başvuruların 15 gün içinde sonuçlandırılarak, kullanıma sunmaya gayret gösterdikleri ifade eden Aydoğan, yeni kredi uygulamasından tüm esnaf ve sanatkarları yararlanmaya davet etti.

        2011 yılında bankaların faiz oranlarının yukarıya doğru artış göstermesinin yanında, Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin kredi faiz oranlarının yüzde 6 oranında sabit kalmasının esnaf ve sanatkarın finansal ihtiyaçları doğrultusunda cazip hale getirildiğini dile getiren Aydoğan, "Bankaların halen faiz oranlarını yukarıya çekmeleri bizleri daha fazla tercih edilir hale getirmektedir. Bunun yanında kendi kooperatif bünyemizde aldığımız bazı kararlar da esnaf ve sanatkarımızın bizleri tercih etmesine sebep olurken, esnafımıza daha az kredi maliyeti sağlamaktan hepimiz mutluluk duymaktayız. Esnaf ve sanatkarlar tarafından Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla kullanılan kredi miktarında bir önceki yıla göre ciddi artışlar olması memnuniyet vericidir” diye konuştu.

 

   
Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler